Absolventi

TIMOFEJS

TIMOFEJS


University of Surrey, ierindota 10 labāko Lielbritānijas universitāšu sarakstā pēc "The Guardian" vērtējuma.

Ko tu mācies?

Es mācos ekonomiku.

Kāpēc tu izvēlējies šo universitāti?

Skolā es sapratu, ka man nebūtu nekas pretī, ja nākotnē būtu jāmācās matemātika, taču tā pati par sevi varētu būt garlaiīga, man šķiet, tāpēc, piešķirot matemātikai nedaudz „cilvēciskuma”, es atradu to, ko meklēju – ekonomiku.

Kas tevi Lielbritānijā visvairāk pārsteidza?

Universitātes akadēmiskie panākumi ir plaši zināmi. Lielākais pārsteigums man bija universitātes ciematiņš, ko biju iztēlojies kā tikai guļamrajonu studentiem. Taču patiesībā šeit ir viss, sākot ar milzīgu sporta parku un beidzot ar klubiem un bāriem.

Kādu jaunu vārdu angļu valodā tu iemācījies pirmo, esot Anglijā?

“Pulchritude” (skaistums, pievilcība) bija pirmais jaunais vārds, ko iemācījos. Pāris angļu saderēja, ka neviens no mūsu kopmītnēs dzīvojošajiem ārzemju studentiem nezinās šo vārdu. Un neviens arī nezināja.

Kā tu pavadīji pirmo dienu universitātē?

Ja neskaitīt garlaicīgo ievākšanos, tad pirmo dienu pavadīju kopā ar cilvēkiem, kurus satiku vienā no pasākumiem „fresher’s week” (jauniņo nedēļa). Patiesībā daudzus no cilvēkiem, ar ko kopā es pašlaik pavadu laiku, es iepazinu tieši pirmajā nedēļā.

Ko tev nācās iemācīties?

Man personīgi visgrūtākais bija pierast, ka vajag gatavot sev pašam ēst. Es joprojām mēģinu sevī atklāt apslēptā kulināra talantu.

Kāda ir tava mīļākā vieta pilsētā?

Blakus universitātei ir Gilfordas pilsēta. Tā ir salīdzinoši neliela, un ņemot vērā to, cik daudz iespēju ir universitātes ciematā, es ļoti reti tur braucu, līdz ar to mīļākās vietas man laikam nav.

Ar ko tu pavadi kopā laiku un mācies?

Ir grūti atcerēties visas valstis, no kurām šeit ir atbraukuši mācīties gribošie. Lielākā daļa ir aziāti, taču ir arī afrikāņi, eiropieši, un visi savstarpēji labi saprotas un sadzīvo. Es personīgi vairāk laika pavadu kopā ar dažiem angļiem un jauniešiem no kontinentālās Eiropas.

Vai vari kaut ko ieteikt studentiem, kas pašlaik kārto A-Levels eksāmenus?

Pirmkārt, ir jābūt ļoti pacietīgiem, jo tas ir tā vērts. Vēl svarīga ir neatlaidība. Eksāmenā būs viss, kas tika mācīts, tāpēc ir svarīgi cītīgi gatavoties. Un vēl, obligāti veltiet vismaz pāris nedēļas, lai sagatavotu savu Personal Statement – tai ir nozīmīga loma, lai iestātos jums vēlamajā universitātē.