Absolventi

VIKTORIJA

VIKTORIJA


King’s College London — vecākā zinātniskā universitāte Lielbritānijā, kas ir dibināta 1829. gadā pēc karaļa Georga IV pavēles. Tā ierindojas 7.vietā Eiropas universitāšu reitingā, ko veidojusi avīze "The Times".

Ko tu mācies?

Mācos Biomedicīnas fakultātē.

Kāpēc tu to izvēlējies?

Man bija maz laika, lai domātu, taču tik un tā paspēju izlasīt daudz studentu atsauksmes, iepazinos arī ar reitingiem. Visvairāk man patika tas, ka King’s College apkaimē ir daudz slimnīcu, un universitātē ir radušies daudz atklājumu dabas zinātņu jomās, vispopulārākais no tiem ir DNS atklāšana.

Vai tev ir mācību priekšmets, kas patīk vislabāk?

Man patīk visi priekšmeti, es nevaru izvēlēties un izcelt vienu konkrētu. Profesori vienmēr ir gatavi izpalīdzēt un māca tā, ka tu automātiski iemīli priekšmetu.

Kas tevi Lielbritānijā visvairāk pārsteidza?

Laika apstākļi. Visi saka, ka Londona ir miglas pilsēta un ka šeit nemitīgi līst lietus. Domāju, ka to saka cilvēki, kuriem skauž! Laika apstākļi šeit ir vienkārši brīnišķīgi. Saule spīd gandrīz vienmēr, ziemā ir vismaz +10 grādi; protams, gadās arī lietus, taču ne katru dienu, un visbiežāk tas beidzas pēc piecām minūtēm. Iespējams, ka šogad man vienkārši ir paveicies.

Kā tu pavadīji pirmo dienu universitātē?

Ja godīgi, pirmajā dienā jutos diezgan nomākta, bez asarām neiztiku. Laikam man bija nedaudz bail. Viena svešā pilsētā – skan ne pārāk labi. Citi teiks, ka tas taču ir forši: brīvība, nekādu vecāku, jauna dzīve. Taču doma par to, ka tagad esmu patstāvīga, ka vecāki tik vienkārši vairs nevar palīdzēt un viss tas, pie kā esi pieradis, tagad ir palicis pagātnē, liek aizdomāties. Taču es ātri pieradu, un jau nākamajā dienā sāku iekārtoties savā mazajā kopmītņu istabā ar optimistisku skatu uz savu nākotni.

Ko tev nācās iemācīties?

Pirmkārt, plānot savu laiku ar maksimālu efektivitāti, lai paspētu visu un nejauši kaut ko neaizmirstu: lekcijas, mājas darbi, papildus nodarbības, izklaide, sports. Otrkārt, iemācījos rakstīt dažāda veida zinātniskos rakstus. Man tas bija kaut kas pavisam jauns.

Kāda ir tava mīļākā vieta pilsētā?

Man patīk pastaigāties pa South Bank piekrasti vakaros – tā ir ļoti skaisti izgaismota. Tur ir daudz ielu muzikanti un burvīgu nelielu kafejnīcu. Ja vēlies iepazīt pilsētu, pēc iespējas vairāk vajag pārvietoties ar kājām. Un Londona ir patiesi ļoti skaista vieta.

Ar ko tu komunicē un mācies?

Es komunicēju ar draugiem no London Gates un ar draugiem no citām valstīm, piemēram, ķīniešiem, itāliešiem, indiešiem.

Pēc kā tu visvairāk ilgojies?

Visvairāk ilgojos pēc mājas ēdieniem. Jo īpaši zupām.

Vai vari kaut ko ieteikt studentiem, kas pašlaik kārto eksāmenus A-Levels?

Iesniedzot dokumentus universitātēs, nedrīkst sevi par zemu novērtēt, tādēļ obligāti iesniedziet dokumentus vismaz vienā labākajā universitātē. Jātic saviem spēkiem! Grūti saprast, kāpēc tādas universitātes kā UCL vai ICL pieņem studentus ar sekmēm ABB līmenī, taču nepieņem tos, kuriem ir AAA. Un nedrīkst nenovērtēt „Personal Statement” lomu. Tam jāpievērš īpaša uzmanība. Kad iestāsieties, nevajag ieciklēties tikai uz mācībām, jo universitāte paver milzum daudz iespēju. Iestājieties visdažādākajos klubos! Socializējieties! Un, protams, veiksmi eksāmenos!